Betboo Tavla

Betboo tavla, okey gibi özellikle türk oyuncular tarafından sevilerek tercih edilen oyunları oyuncularına sunuyor. Betboo tavla masalarından bir tanesine giriş yaparak eğlenceli vakitler geçerebilir rakibinizi yendiğiniz zaman elde ettiğiniz kazançları kolayca çekebilirsiniz. Betboo’ya hem masaüstü hemde mobil cihazlarınız ile giriş yaparak tavla oynayabilirsiniz.

Tavla Tarihçesi

Betboo TavlaOrtaya çıkışı M.Ö 3000 yıllarına dayandığı tahmin edilen Tavla, tahta üzerinde oynanan 15 beyaz pul, 15 siyah pul ve 2 zardan oluşan bir oyundur. Tavla, italyanca kökenli bir kelime olup ‘tahta’ anlamına gelmektedir. Dünya üzerinde çok eski bir tarihe sahip olan bu oyun bir çok millet tarafından benimsenmiş ve gelenekselleştirilmiştir. İlk icat edildiği dönemde pul ve zarların gerçek kemikten yapıldığı düşünülmektedir. Tavladaki 6’şar adet oyuncu haneleri 12 ayı, 15 beyaz ve 15 siyah pul ayın 15 gece ve 15 gündüzünü, tahta üzerindeki karşılıklı 12’şer hane de günün 24 saatini temsil ettiğine inanılmaktadır.

Betboo Güncel Giriş
BETBOO GÜNCEL GİRİŞ !

1400’lü yılların başlarında Türklerde tavla oyunu yaygınlaşmıştır. Osmanlı Devleti’nin yükseliş döneminde tavla çok büyük bir önem taşımaya başlamıştır. Osmanlı’dan günümüze kadar tavla geleneğimizdeki yerini korumuş ve bugün de yerini korumaya devam etmektedir. Tavlada 4500’den fazla hamle olasığı bulunmaktadır. Ancak oyunda bulunan zarlar ile oynanması şans unsuru temsil etmektedir. Tavla hesap, taktik, olasılık ve şansın bir arada olduğu bir strateji oyunudur.

Betboo Tavla

Özellike Türk insanının kıraathanelerde ve cafelerde oynadığı ve adeta kültür haline gelen Tavla oyunu Betboo oyun içeriklerinde bulunmaktadır. Sizde eğer sağlam bir Tavla oyuncusuysanız ve Tavla oyunundaki şansınıza ve yeteneğinize güveniyorsanız, arkadaşlarınız ve çevrenizde kendinizi bir Tavla Ustası olarak görüyorsanız Betboo Tavla özelliği sayesinde gerçek parasıyla diğer tavla oyuncularını yenebilir ve bu şekilde para kazanma şansını elde edebilirsiniz.

Betboo Tavla

Betboo Mobil Tavla

Mobil cihazlara uyumlu olan Betboo sitesinde Tavla oyunu oynamak için sadece  bilgisayar ile siteye giriş yapmak zorunda değlsiniz. Nerede olursanız olun dilediğiniz her yerden mobil cihazlarınız aracılığıyla Betboo Mobil Tavla bölümüne erişim sağlayabilirsiniz.

Betboo Tavla Nasıl Oynanır ?

Tavla, iki kişinin karşılıklı olarak bir tahta üzerinde pullar ile oynadığı bir oyundur. Tavla tahtası oyuncuların kendi sahaları ve rakip sahalar olmak üzere 4 bölümden oluşur. Tahtada pulların hareketini kolaylaştıran 24 adet üçgen vardır. Her oyuncunun kendi renginde 15 pulu mevcuttur. Pullar, oyun başlangıcında her kullanıcının 24. hanesinde 2, 13. hanesinde 5, 8. hanesinde 3 ve 6. hanesinde ise 5 tane olacak şekilde dizilir.

Pullar ileri doğru açık bir haneye hareket ettirilebilir. Pul geriye doğru hareket ettirilemez.

Betboo Tavla Oyna
BETBOO GÜNCEL GİRİŞ !

Her iki zardaki rakamlar ayrı oynatılır. Ancak atılan iki zara göre aynı pul ilerletilebilir. örneğin; 5 ve 3 atıldığında oyuncu yalnızca tek pulu ile önce 3 hane sonra da 5 hane ilerleyebilir. Buna karşı oyuncu dilerse farklı pullar ilerleterek tek pulu ile 5 hane, farklı bir pulu ile de 3 hane ilerleyebilir.

Bir oyununcunun attığı zarın aynı iki rakam yani `çift ` gelmesi halinde atılan rakam 4 kere oynanır. örneğin 6 ile 6 atmış bir oyuncu 4 kere 6 hane oynama hakkına sahiptir.

Oyuncu attığı zarı çift attıysa dört zarı da oynamak zorundadır. Eğer oynanabilecek açık alan yok ise oynayabildiği kadar hamleyi tamamlaması gerekmektedir. Eğer zarlardan yalnızca birini oynatabiliyor ise büyük olanı oynatmak zorundadır. Eğer oyuncu hiç bir zarını oynayamıyor ise sırasını kaybeder.

Betboo Tavla Masalarına Nasıl Giriş Yapılır ?

Betboo’da tavla masalarınıa nasıl giriş yapılı başlıklı bu yazımızda Betboo’da nasıl tavla oynayabileceğinizi sizlere anlatacağız. Betboo’da tavla oynamak için öncelikle kullanıcı adınız ve şifreniz ile siteye giriş yapın. Daha sonra menü kısmından ”OYUN MEYDANI ” seçeneğini açıın. Açılan sayfaki oyunlar içerisinden tavlayı seçin ve istediğiniz bir masaya giriş yaparak oynamaya başlayabilirsiniz.

Betboo Tavla Oyna

Betboo Tavla oyununu sorunsuz bir şekilde oyuncularına sunuyor. Betboo tavla oynamak için siteye giriş yapıp para yatırma işlemi yapmanız yeterlidir. Düşük limitlerde Betboo’ya para yatırma işlemi yapıp elde ettiğiniz kazançları kolayca çekebilirsiniz.

Betboo Tavla Oyna
BETBOO GÜNCEL GİRİŞ !

Betboo Tavla
4.2 (83.73%) 75 votes

Bir cevap yazın